مراکز مشاوره دانشجویی               متولی سلامت روان در دانشگاه ها


یکی از نیازهای اساسی انسان برای زندگی موفقیت آمیز برخورداری از آرامش و امنیت خاطر در زمینه های تربیتی و اجتماعی است. هدف اصلی مشاوره و راهنمایی تسهیل رشد شخصیتی و روانی فرد، به سمت بلوغ اجتماعی و تعالی بخشیدن آن است. عوامل متعددی وجود دارد که انسان ها را در ابعاد شخصی، خانوادگی، شغلی و ارتباطات بین فردی به سوی مسائل و مشکلات عدیده ای سوق می دهد.

مشاور کیست: مشاور فردی است که پس از تحصیل در رشته های علمی مربوطه توانایی یاری رساندن به مراجعان را پیدا کرده باشد.

مشاوره چیست: مشاوره رابطه حضوری بین یک فرد متخصص با مراجعه کننده است که طی آن مشاوره با استفاده از علم، دانش، مهارت و توانایی های خود به مراجعه کننده کمک می کند تا درک و شناخت بهتری از مسائل و موقعیت خود به دست آورد. 

دفتر مشاوره آماده پاسخگویی به مسائل و مشکلات شما دانشجویان گرامی در زمینه های ازدواج، مشاوره، خانوادگی، مشاوره تربیتی، تحصیلی و شغلی می باشد.

انواع خدمات مشاوره ای:

مشاوره حضوری: دانشجو لازم است به دفتر مراجعه نموده تا مقدمات پذیرش وی فراهم گردد.

مشاوره تلفنی: ( صدای مشاور) در صورت تمایل دانشجو از طریق تلفن با مرکز مشاوره ارتباط برقرار نموده و پس از هماهنگی با مشاور اقدام به دریافت مشاوره نماید.

مشاوره مکاتبه ای: دانشجویان بایستی فرم مشاوره مکاتبه ای را دریافت و پس از تکمیل به مسئول دفتر مشاوره تحویل دهند و پس از 48 ساعت برای دریافت پاسخنامه یا ارائه راهکار از طریق دفتر مشاوره اقدام نمایند.

خدمات اینترنتی:
دانشجویان علاقمند باید درخواست خود را از طریق پست الکترونیکی moshavereh@iausr.ac.ir ارسال نمایند و منتظر پاسخ مشاوران باشند.

دفتر مشاوره و راهنمایی واحد با استفاده از مشاورین مجرب به صورت هفته ای 5 روز از ابتدای مهر ماه سال 93 آماده ارائه خدمات مشاوره ای به دانشجویان و همکاران می باشد.

مشاورین دفتر مشاوره با توانایی در زمینه های مختلف از جمله برنامه ریزی تحصیلی، عاطفی، ازدواج، خانوادگی، زناشویی، شغلی،  روانی، ارتباط بین فردی، اقتصادی، بیماری و متارکه طبق جدول ذیل در این دفتر حاضر می باشند.


زمان حضور مشاورین در دفتر مشاوره:

نام و نام خانوادگی مشاورین

حوزه تخصصی

روزهای حضور

ساعات حضور

آقای دکتر جمشید عیسی زاده

پزشک عمومی

کل ایام هفته

8 الی 15

خانم پور صالحی

روانشناس بالینی

شنبه ها

8 الی 15

خانم جانه

روانشناس تربیتی- مشاور تحصیلی

یک شنبه ها

8 الی 15

خانم شهیدی

مشاور- پیش از ازدواج- رفتاری

دوشنبه ها

8 الی 15

خانم علمی

روانشناس عمومی- خانواده درمانگر

سه شنبه ها

8 الی 15

خانم تیموری

روانشناس بالینی- کودک

چهارشنبه ها

8 الی 15


  دفتر مشاوره واقع در: ساختمان اداری- طبقه همکف
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به مرکز اطلاعات، آمار و رایانه واحد یادگار امام خمینی(ره) می باشد.